Jdi na obsah Jdi na menu

 


Zajímavosti

4.4.2018 - PODOUBRAVSKÝ ZPRAVODAJ - jaro 2018 - ke čtení zde: 
http://www.podoubravi.cz/centrum-spolecnych-sluzeb/informacni-zpravodaj/pod-zpravodaj-1-2018

 

25.9.2017 - PODOUBRAVSKÝ ZPRAVODAJ - září - ke čtení zde: 
http://www.podoubravi.cz/centrum-spolecnych-sluzeb/informacni-zpravodaj/podoubravsky-zpravodaj-c.-5-zari-2017

2.9.2017 - PODOUBRAVSKÝ VÍCEBOJ v Sobíňově - Slavětín se stal jasným  vítězem! http://havlickobrodsky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-v-jubilejnim-desatem-podoubravskem-viceboji-zvitezil-letos-slavetin-20170903.html

11.9.2017 VOLBY DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY - Svolání prvního zasedání okrskové volební komise zde,Informace zdeDoba a místo konání zdeJmenování zapisovatele zde

16.8.2017 Zrušení místní příslušnosti při podání žádosti o vydání občanského průkazu a cestovního pasu - více info zde

16.8.2017 Nabídka PRÁCE - Žďas, Žďár nad Sázavou zde

POZOR, UPOZORNĚNÍ NA UZÁVĚRKU MOSTU V NOVÉM RANSKU: 

Vážení.
V příloze (
zdenaleznete protokol o dnešním jednání na KrÚ ve věci opravy (stavby) mostu mezi Ždírcem a Novým Ranskem. Po konzultaci s ředitelkou ŘSD ČR Ing. Tesařovou jsme se (já a kolega místostarosta) domnívali, že opravu lze řešit jako druhou variantu na etapy se zachováním provozu řízeném semafory. K tomuto řešení se přiklonila i rada města na své schůzi 26. 7. Dnes na jednání bylo ale už navrženo jediné možné řešení situace, a to destrukce mostu stávajícího a stavba nového. Je to dáno tím, že spol. MADOS a ŘSD ČR, Správa Jihlava, nechaly zpracovat statické posudky stavu mostu a ty jednoznačně ukázaly na nutnost téměř rozebrání staré konstrukce opěr a potřebu položení nové mostovky. To samozřejmě mění situaci. Řešení situace je uvedeno v protokolu, ale zkráceně: most bude 14. srpna uzavřen a následně stržen. Před tím ale MADOS vybuduje po pravé straně ve směru od Ždírce lávku pro pěší a cyklisty pro neomezený provoz chodců a cyklistů. Objízdná trasa pro místní osobní vozidla je vedena přes Bílek, Příjemky a Střížov k Jitkovu. Nákladní doprava má objízdnou trasu přes Žďár n.S., Přibyslav a Havl. Brod. 
A teď to hlavní. Autobusy linky Havl. Borová - Ždírec budou jezdit z Nového Ranska kolem Pobočného rybníka do Ždírce. Na úseku Nové Ransko - Pobočák - Staré Ransko - Ždírec n.D. bude úplný zákaz vjezdu mimo autobusy a vozidla IZS. MěÚ Ždírec n.D. a Úřad městyse Krucemburk mohou vydávat povolenky k vjezdu např. pro vozidla vlastníků lesů, zemědělce apod. Město a městys mohou také vydat v odůvodněných případech povolenky na vjezd dalších vozidel. Tuto záležitost bude ale nutné ještě společně se sousedy doladit, aby se vše nekontrolovaně nezvrhlo. Všichni víme, že v podstatě polní cesta od Nového Ranska na Staré Ransko je úzká a není připravena na větší provoz. Nyní v letní sezóně se po komunikaci pohybuje spousta turistů i místních lidí a ti všichni budou zvýšenou dopravou silně ohroženi.  Spol. MADOS vyspraví komunikaci (zalepí výtluky) z Nového Ranska k Pobočáku a rozšíří na pár místech šířku pro vyhýbání s ohledem na provoz autobusů.  Provoz dle možností bude monitorovat policie státní i městská. 
Stavba bude (doufejme) ukončena do 31. října 2017.
S pozdravem
Jan Martinec, starosta MěÚ Ždírec nad Doubravou, tel.: 731 449 549

__________________________________________________

Upozornění na změnu ordinační doby - Praktické lékařství, Ždírec n./D. - více info zde JPG

Revize kotle - nabídka revize. Dle zákona 201/2012 Sb. je každý provozovatel kotle na pevná paliva s příkonem nad 10 kW, což je téměř každá domácnost topící pevnými palivy, povinen zajistit zákonnou revizi svého kotle do konce roku 2016 a následně každé dva roky. Platí pro staré i nové kotle bez ohledu na emisní třídu nebo datum instalace, hrozí pokuta 20 000 – 50 000 Kč. - leták kotel a komínzákonné revize kotlů

POZOR – OZNÁMENÍ  PRO  OBČANY! Z důvodů ukončení místního obchodu bude do Slavětína jezdit každé úterý a čtvrtek pojízdná prodejna pana Polívky z Horní Krupé. Přijede vždy v 9:15 hodin ke kapličce, kde bude stát asi 30 minut. Poprvé přijede v úterý dne 21. 6. 2016. Obecní úřad Slavětín.

Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě již čtrnáctým rokem pořádá „Malou knihovnickou slavnost“, na které oceňuje nejlépe pracující neprofesionální knihovny v Kraji Vysočina. Místní knihovna Bohumila Vavrouška Slavětínského zde získala včera 25. 11. 2015 titul Knihovna Vysočiny 2015! Zde je odkaz na fotografie a report z včerejší Malé knihovnické slavnosti.http://kkvysociny.rajce.idnes.cz/MKS_2015#

http://www.kkvysociny.cz/metodika/?page_id=263

 

Výsledky DESETIBOJ - po 9. kole výsledky

 

Článek v novinách k výstavě: http://havlickobrodsky.denik.cz/zpravy_region/vystava-dobovych-snimku-a-kreseb-zdobi-pout-ve-slavetine-20150717.html

pozvanka-na-vystavu-web.jpg18. července 2015 v 18 hodin se konná v prostorách hasičské zbrojnice vernisáž výstavy fotografií Bohumila Vavrouška Slavětínského a kreseb Adolfa Kašpara. Výstava dále potrvá do 31. srpna 2015. Všichni jste srdečně zváni! Pro okolní obce, města je možné v případě zájmu po domluvě si výstavu zapůjčit do vlastních prostor na dobu určitou. Více informací na tel. 608 831 718. Výstava je návštěvníkům prodloužena do 20. září 2015!

 

 

plakat-jasalka_a4_web.jpg Pro všechny milovníky dechovky 19. července 2015 od 14 hodin proběhne ve Slavětíně u Hasičské zbrojnice koncert kapely Jásalka!

 

 

 

 

 

 


Obec Slavětín nabízí k prodeji 3 volné nové stavební parcely včetně inženýrských sítí. (Velikost parcel: 1512 m2, 1403 m2 a 1409 m2.) V případě zájmu prosím kontaktujte Obecní úřad, e-mail: slavetin.ou@tiscali.cz, popř. více info na tel.: 720 267 977


Od února 2015 probíhají v hasičské klubově ve Slavětíně zajímavé cestovatelské přednášky, sledujte průběžně sekci POZVÁNKY na našich webových stránkách a na facebookových stránkách Slavětína (https://www.facebook.com/Slavetin)! Nyní bude přes léto s cestovatelskými přednáškami pauza a na podzim opět budeme pokračovat.

Od února do listopadu 2015 probíhá slavětínský desetiboj, dovednostní soutěž pro děti. Sledujte průběžně sekci POZVÁNKY na našich webových stránkách a na facebookových stránkách Slavětína (https://www.facebook.com/Slavetin)!

95. výročí založení SDH ve Slavětíně      

U této příležitosti se bude 16. 5. 2015 konat ve Slavětíně Okrsková soutěž v požárním sportu! Všichni jste srdeční zváni, začátek od 12 hodin u hasičské zbrojnice ve Slavětíně.

 

4. 10. 2014 udělení čestného občanství panu Ing. Pavlu Janáčkovi, Ph.D.:

           cestne-obcanstvi-k1.jpg

 

 

 

 

 

 

4. 10. 2014 předání pamětního listu panu Jaroslavu Bílkovi:

pam_list_bilek-k1.jpg

Oslavy 700 let obce Slavětín

19. 7. 2014, u příležitosti oslav 700 let Slavětína od první písemné zmínky vydala obec knihu Sedm století Slavětína - Malá knížka k velkému výročí obce. Knihu je možné zakoupit v místním obchodě se smíšeným zbožím, na obecním úřadě či v hasičské klubovně. Cena 200 Kč.

kniha_slavetin_700_let-obalka_ofset.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozhovory v rozhlasu:

    - rozhovor o obci Slavětín:

            http://www.rozhlas.cz/vysocina/toulky/_zprava/877278

    - rozhovor o Ždírci nad Doubravou:

            http://www.rozhlas.cz/vysocina/toulky/_zprava/738495

    - rozhovor o Sobiňovu:

            http://www.rozhlas.cz/vysocina/toulky/_zprava/797654